لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

موهای زائد بدن یکی از معضلاتی است که برای بسیاری از افراد به خصوص خانم ها دردسر ساز می شود .موهای زائد را می توان با روش های  گوناگون از بین برد اما این روش ها تماما موقتی هستند و بعد از مدت کوتاهی دوباره موها رویش پیدا می کنند.لیزر موهای زائد از تکنولوژی های نوین بوده که می تواند موهای زائد را به صورت دائمی و یا نیمه دائمی از بین ببرد.دستگاه هایی که برای لیزر موهای زائد توسط متخصصین استفاده می شود نیز متفاوت می باشد.کلینیک زیبایی رزیتا برای زیبایی پوست شما و از بین بردن موهای زائد از پیشرفته ترین دستگاه برای موهای زائد استفاده می کند که شما می توانید در تعداد جلسات کمتری نتیجه لیزر موهای زائد خود را مشاهده کنید .

لیزر موهای زائد چیست ؟

اشعه لیزر موجود در دستگاه های لیزر می تواند ریشه مو را از بین ببرد به این صورت که پیگمنت هایی که در مو وجود دارد اشعه رابه خود جذب می کنند  و پیاز مو را تخریب می کنند.لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی  بوده که می تواند در رویش موهای زائد شما تغییرات شگرفی را ایجاد کند.در ابتدا رویش موها کم  و کمتر می شود و در نهایت موها به صورت بسیار نازک و کرکی شکل در می آیند و در طولانی مدت رشد می کنند.دستگاه  استفاده شده در کلینیک زیبایی رزیتا برای تمامی رنگ های پوست و مو قابل استفاده بوده و می تواند نتیجه موثری را حاصل کند.

لیزر موهای زائد با دستگاه های قدیمی تر چگونه انجام می گرفت ؟

در گذشته دستگاه هایی که برای لیزر موهای زائد استفاده می شد تنها می توانست موهای پوست های روشن را ازبین ببرد  و نتیجه ایی را بر روی پوست های تیره تر نمی گذاشت .اما تکنولوژی به کار برده شده در دستگاه های جدید این قابلیت را دارند که با منابع نوری و با پالس های تنظیم شده و متناسب موها را از بین ببرند.

لیزر موهای زائد در چه مواردی استفاده می شود ؟

افرادی که می توانند بهترین استفاده را از روش لیزر موهای زائد داشته باشند خانم هایی هستند  که به دلایل مختلف موهای ضخیم و تیره ایی بر روی صورت و یا دیگر مناطق بدنشان رویش پیدا می کند در برخی موارد شدت رویش موها به اندازه ایی است که صورت حالتی مردانه به خود می گیرد البته بهتر است در ابتدا پیش از اینکه لیزر موهای زائد برای این افراد انجام بگیرد به متخصص پوست و مو در کلینیک زیبایی رزیتا مراجعه کنند و با انجام آزمایش های لازم دلیل اصلی این مشکل مشخص شود و در ابتدا بیماری مورد نظر درمان شود سپس لیزر موهای زائد انجام بگیرد.

تمامی افرادی که تمایل ندارند  با استفاده از روش های دردناک  موهای خود را از بین ببرند گزینه مناسبی برای استفاده از روش لیزر موهای زائد هستند.

لیزر موهای زائد

استفاده از لیزر در رفع موهای زائد :

امروزه استفاده از روش های قدیمی نظیر ژیلت ، موم و اپلاسیون جهت بسیار کم شده است ، برای از بین بردن موهای زائد در ایران و اکثر کشورهای اروپایی استفاده از لیزر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است .

برای از بین بردن موهای زائد نیاز به چند مرحله درمان است ، بسته به ضخامت موها و جنس موهای زائد تعداد جلسات لیزر موهای زائد متفاوت است .با لیزر موهای زائد می توان تا 80 درصد آنها را برای همیشه از بین برد .

مزایای استفاده از لیزر موهای زائد

یکی از مزیت های لیزر موهای زائد درمان و از بین بردن همیشگی موهای زائد پس از چند جلسه درمان می باشد .

خوشبختانه در کلینیک زیبایی رزیتا لیزر موهای زائد نتایج شگفت انگیزی را بیماران بدست آورده اند به گونه ای که پس از لیزر موهای زائد نهایت رضایت از این امر دارند .از بین بردن موهای زائد با لیزر برای همه پوست ها مناسب است و اشخاص با هر نوع پوستی می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند .

معمولا لیزر موهای زائد در اشخاصی که پوست های بسیار روشن دارند و یا اشخاصی که موهای تیره دارند موفق تر عمل می کند.پزشکان بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد سینه ، بازو و سینه را استفاده از لیزر می دانند ، البته نیاز به ذکر است با استفاده از لیزر موهای زائد می توان موهای زائد پاها ، دست ها ، پشت و ناحیه واژینال را از بین برد .

علت اثر موفقیت آمیز لیزر در از بین بردن موهای زائد تاثیر لیزر در بخش پیاز موهای زائد می باشد ، هم چنین به علت تاثیر لیزر بر روی پیاز مو می توان بخش عمده ای از بدن را لیزر کرد .

یکی دیگر از مزیت های لیزر موهای زائد کم بودن زمان است ، برای از بین بردن موهای زائد استفاده از لیزر نیاز به زمان کمی دارد .

پس از لیزر موهای زائد کمی تورم و قرمزی رخ می دهد این امر عادی است ،جای نگرانی بابت این مسئله وجود ندارد زیرا پس از مدتی این عوارض جانبی برطرف می گردد .

نتیجه لیزر موهای زائد

همانطور که گفته شد انجام لیزر موهای زائد برای تمامی افراد نتیجه بخش می باشد تنها مدت زمان پاسخ گویی در فرد متفاوت خواهد بود به این صورت که اشخاصی که دارای پوست های روشن هستند و یا اینکه موهای زائد  آنها به رنگ های تیره است نتیجه زودتر و در تعداد جلسات کمتر به بهترین حالت خواهند رسید.در نهایت پیشنهاد می شود که به کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کنید و پیش از انجام لیزر با مشاوره لازم شناخت کافی از پوست خود پیدا کنید .

موارد منع لیزر موهای زائد

کسانی که دارای بیماری های پوستی هستند و یا دارای عفونت های پوستی ،زخم های باز ،تبخال  و به طور کل حساسیت های پوستی هستند نباید از این روش استفاده کنند و بعد از درمان باید  برای لیزر موهای زائد خود اقدام کنند.برای اینکه بخواهید از این موضوع مطمئن شوید می توانید در ابتدا به متخصص پوست و مو در کلینیک زیبایی مراجعه کنید .مثلا برای افرادی که دارای سابقه بیماری های پوستی  هستند  در ابتدا متخصص می تواند یک قسمت از کوچک پوست را لیزر کند و بعد از یک هفته به پزشک مراجعه می کند و در صورتی که موردی حساسیت زا مشاهده نشود فرد می تواند موی بقیه مناطق مورد نظر خود را با روش لیزر موهای زائد از بین ببرد.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

 • از چند هفته قبل نباید حمام آفتاب بگیرید
 • به هیچ عنوان برای از بین بردن موهای خود از روش هایی که پیاز مو را از بین می برد استفاده نکنید و تنها پیش از لیزر می توانید از ژیلت استنفاده کنید.
 • از تزریق کلوژن که برای جوانسازی پوست استفادده می شود پیش از لیزر خودداری کنید.
 • در روز انجام لیزر از عطر و خوشبو کننده استفاده نکنید تا در مناطق لیزر شده حساسیت های پوستی ایجاد نشود .
 • انجام لیزر درد ندارد و از ژل های مخصوص جهت بی حسی موضعی استفاده می شود .

پس از انجام لیزر موهای زائد ممکن است که :

به دلیل اقدامات انجام شده قرمزی و تورم در نواحی مختلف دیده می شود.

بعد از انجام لیزر از ضد آفتاب با spf مناسب استفاده کنید .

برای مدت سه روز به استخر و یا سونا نروید .

به هیچ عنوان در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

مزایای لیزر موهای زائد

 • مورد تایید FAD
 • نیازی به بستری و یا بی هوشی ندارد و شما می توانید بلافاصله بعد از لیزر تمامی فعالیت های خود را انجام دهید.
 • موهای زائد نواحی بزرگ را می توان به راحتی و در مدت زمان کم از بین برد.
 • در صورتی که لیرز توسط متخصص با تجربه انجام بگیرد به هیچ عنوان به پوست آسیبی نخواهد رسید .
 • زیبایی پوست فراهم خواهد شد .
 • می توان مقدار نور لیزر را برای مناطق مختلف ،متفاوت و متناسب تنظیم کرد .
 • در مقایسه با دیگر روش ها درد کمتری دارد .
 • شما می توانید برای مشاوره به اینستاگرام و یا کانال تلگرام کلینیک زیبایی رزیتا بپیوندید.

مراقبت های پس از لیزر موهای زائد :

 1. از ضد آفتاب مناسبی استفاده نمایید ، بهتر است ضد آفتاب SPF بالای 30 استفاده می کنید .
 2. بهتر است بر حفظ فولیکول موها از کندن موها و یا استفاده از روش های قدیمی نظیر اپیلاسیون اجتناب نمایید .
 3. قبل از انجام لیزر موهای زائد از برنزه کردن پوست اجتناب نمایید ، زیرا پوست های که تیره می باشند کمتر اشعه فولیکول را جذب می کنند در نتیجه تاثیر دستگاه لیزر موهای زائد کمتر است .
 4. برای کاهش حساسیت های پوستی توصیه می شود حتما از یک کرم بی حسی پس از لیزر موهای زائد استفاده نمایید .
 5. در صورت لیزر موهای زائد زیر بغل از مصرف عطر و یا دئودورانت پرهیز نمایید .
 6. توصیه می شود فاصله بین جلسات لیزر با مشورت پزشک معمولا 4 الی 12 هفته است .
 7. در صورتی که می خواهید لیزر موهای زائد را انجام دهید از مصرف کرم های ضد آکنه پرهیز نمایید .
 8. پس از لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در معرض آفتاب پرهیز نمایید .
 9. پس از لیزر موهای زائد ممکن است کمی تورم و ناراحتی برای شخص رخ دهد این عوارض جانبی پس از مدتی برطرف می گردد بنابراین جای نگرانی نیست ولی اگر حساس می باشید بهتر است از ژل آلوئه ورا و یا لوسیون بدن استفاده نمایید .
 10. تا دو هفته پس از جراحی زیبایی بینی باید از رفتن به سولاریوم پرهیز نمایید .
 11. تا دو روز پس از لیزر موهای زائد از رفتن به استخر ، شنا ، سونا و ورزش های سنگین اجتناب بورزید .
 12. برای دیدن نتیجه نهایی لیزر موهای زائد نیاز به 4 هفته زمان است .
 13. برای گرفتن نتیجه بهتر پس از لیزر موهای زائد نیاز است که به مدت 24 ساعت از آرایش کردن پرهیز نمایید .

شما عزیزان می توانید مراقبت های پس از لیزر موهای زائد را در مقاله مراقبت های پس از لیزر موهای زائد مطالعه نمایید

شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود در خصوص لیزر موهای زائد را باشماره ی زیر درمیان بگذارید .

02122656305

02122660448

کلینیک پوست و مو و لاغری رزیتا ، با هدف ارتقای سطح کیفی خدمات پوست، مو و زیبایی در خدمت مراجعین گرامی خواهد بود ،  کلینیک تخصصی پوست و مو رزیتا  محیطی ایمن و بهداشتی  مجموعه ای است دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و مجهز به آخرین تکنولوژی های روز دنیا ، در این مرکز از پیشرفته ترین تجهیزات که دارای بالاترین استانداردهای مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران و نیز استانداردهای FDA می باشد استفاده شده و خدمات ویژه ای به مراجعین گرامی ارائه خواهد شد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی رزیتا

 

About the Author

ارسال پاسخ

دوازده + 1 =