مراقبت بعد از جراحی بینی

مراقبت بعد از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی تاثیر به سزایی در زیبایی چهره دارد انتخاب جراح با تجربه در نتیجه جراحی بینی بسیار موثر می باشد کلینیک زیبایی رزیتا با بهترین کادر پزشکی در زمینه جراحی زیبایی بینی راهنمایی و مشاوره های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند. جراحی بینی صرفا جهت زیبایی نمی باشد بلکه می تواند با هدف های مختلفی مانند رفع پولیپ بینی، برطرف نمودن مشکلات تنفسی، رفع شکستگی بینی و رفع انحراف بینی صورت گیرد. خیلی اشخاص نگران تورم و کبودی پس از جراحی بینی می باشند ، باید بیان کرد که کبودی و تورم پس از جراحی بینی با گذشت زمان از بین می رود. در این مقاله به برخی از اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی بینی برای برخورداری از بهترین نتیجه و عدم بروز مشکلات احتمالی اشاره شده است:

مراقبت بعد از جراحی بینی

برای رفع کبودی و تورم ناشی از جراحی بینی استفاده از کمپرس سرد تا 48 ساعت بعد از عمل توصیه می شود.

داروهای تجویز شده باید بطور مرتب و کامل مصرف شوند

در هنگام خواب برای کاهش تورم ناشی از جراحی سر خود را بالاتر از حد معمولی قرار دهید برای این کار می توانید چندین بالش بروی هم قرار دهید و از خم کردن سر خود به سمت پایین جدا خودداری نمایید.

پس از جراحی بینی از فین کردن و داخل کردن شی برای تمیز کردن بینی جدا خودداری نمایید.

از حرکات زیاد صورت، خندیدن زیاد و گریه کردن پس از جراحی بینی پرهیز نمایید

پس از جراحی بینی برای کاهش تورم بینی باید از مصرف غذاهای پرچرب و پرنمک برای اجتناب نماید .( از خوردن غذاهای که نیاز به جویدن طولانی مدت دارد خوداری نمایید و سعی کنید بیشتر از سوپ و مایعات استفاده نمایید.)

از کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی قبل و بعد از جراحی بینی اجتناب نمایید زیرا سبب اختلال در روند بهبودی می شوند

تا 1 هفته پس از جراحی بینی از ورزش کردن و فعالیت های سنگین اجتناب نمایید و استراحت کنید

بعد از کشیدن تامپون توسط پزشک توصیه می شود برای شستشوی بینی از سرم سدیم کلراید استفاده نمایید.( روزی ۳ بار بمدت ۶ ماه)

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و بیان تمامی سوالات خود را در خصوص جراحی بینی ، اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت بعد از جراحی بینی  با شماره های زیر در میان بگذارید .

بهترین جراح بینی در تهران

About the Author

ارسال پاسخ

هفده − 4 =