مزایای لیزر الکس سرد

الکس سرد و مزایای آن برای موهای زائد

همان طور که می دانید یکی از موثر ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد ، استفاده از لیزر می باشد ،با استفاده از لیزر الکس سرد نیز می توان نتایج ویژه و مثبت تری از این عمل دریافت نمود ، همانطور که می دانید استفاده از  ژیلت و تیغ ، موم ، و اپیلاسیون ، روش هایی موقت برای از بین بردن موهای زائد سطح پوست می باشند که در نهایت منجر به زاد شدن موها و یا تسریع در رشد آن ها می گردد .  این روش ها از طرف متخصص پوست و مو توصیه نمی شود  زيرا كه اين روشها علاوه برهزینه بر بودن، سبب آسیب های زیادی به پوست خواهند شد.

الکس سرد چیست ؟

الکس سرد پیشرفته ترین دستگاه لیزر می باشد که بدون آسیب و عوارض باعث رفع دائمی مو های بدن می شود . تفاوت های ویژه ی این دستگاه نسبت به دستگاه های لیزر دیگر باعث شده تا موجی از مراجعین به سمت این دستگاه گرایش داشته باشند .

مزایای ویژه الکس کوترا ( الکس سرد)

١- عدم دردناک بودن درمان
٢- عدم بروز سوختگی های شدید و ایجاد لک های قهوه ای مقاوم
٣- بدون نیاز به تعداد زياد جلسات درمان
٤- عدم مشاهده ی از بين نرفتن كامل و فقط کرکی شدن موها (ریشه کنی کامل موها )
٥- قابلیت درمان بر روی پوست هاى تيره
6-  قابليت استفاده از لیزر در پوست های برنزه شده

ليزر الکس کوترا، Alex Cutera

با ارائه دستگاه الکس سرد  تحول عظیمی در عرضه لیزر موهای زائد ایجاد شد ، زیرا این دستگاه در کم ترین جلسات ممکن بیشترین نتیجه را به فرد ارائه می نماید، همچنین این دستگاه محدودیتی در رنگ و جنس پوست نخواهد داشت و البته این دستگاه بدون ایجاد سوختگی و کرکی نمودن موها تمامی موهای سطح پوست را از بین می برد ، این دستگاه برای حساس ترین نقاط بدن نیز کاربرد داشته و می تواند نتایج بسیار درخشانی در اولین جلسات درمان نشان دهد .

تکنولوژی الکس سرد یا Cold Alex توسط کمپانی CUTERA امریکا شده است که مورد تایید سازمان غذا و دارو امریکا FDA نیزمی باشد.
6. عدم قابليت استفاده از لیزر در پوست های برنزه شده
تا قبل از ورود لیزر الکس کوترا به ایران هیچ یک از دستگاه های لیزر توانایی کار کردن بر روی پوست برنز را نداشته اند. پوست برنز به دلایلی که در ابتدا گفته شد به دلیل تحریک بيش از حد رنگدانه پوست بالاترین ریسک سوختگی را دارد و احتمال ایجاد آسیب به سلول های رنگدانه ساز و ایجاد لک های سفید را ایجاد می نماید. به همین دلیل تمامی مرکز ها از لیزر کردن پوست آفتاب گرفته و سلاریم رفته خودداری می کنند.تنها لیزری که در دنیا مجاز به استفاده برروی پوست های برنزه با سولاریم یا آفتاب است لیزر ان دی یگ کوترا می باشد. لیزر در این سیستم به صورت منحصر به فرد، قابلیت درمان برروی پوست های برنزه که این روز ها بسیار مد شده است را فراهم نموده است.

لیزر موهای زائد با الکس سرد

بجز ويژگي هاى دستگاه ليزر كه در ميزان موفقيت از بين بردن موى زائد از اهميت بسيار بالايى برخوردار است ، نكات ديگرى هست كه پزشك معالج براى بدست آوردن بهترين نتيجه بايد آنها را حتما در نظر بگيرد ، در واقع موارد دیگری مانند رنگ مو، جنس پوست و ضخامت مو ها در انتخاب دستگاه لیزر تاثیر گذار است، متخصص پوست و مو با توجه به ساختار کلی پوست و موهای بدن شما نسبت به انتخاب نوع دستگاه لیزر اقدام می نماید .توجه به این نکته ی بسیار مهم باعث می شود که شما نتیجه ای مثبت و موفق دریافت نمایید .

رنگ مو :
هرچه مو تیره تر، رنگدانه بیشتر و در نتیجه جذب انرژی لیزر بیشتر و در نهایت جواب گیری بهتر

تیپ پوستی :
هرچه پوست روشن تر، رنگدانه سطح پوست کمتر و در نتیجه احتمال سوختگی سطح پوست کمتر و میزان جواب گیری بیشتر. هرچه سطح پوست تیره تر، ریسک سوختگی بالاتر و تعداد جلسات نیز بیشتر می باشد.

ضخامت مو :
هرچه ضخامت مو بیشتر ، جواب گیری بهتر

تعداد جلسات :
رعایت فواصل درست میان جلسات

با تشکر مدیریت سایت کلینیک پوست و مو رزیتا

About the Author

ارسال پاسخ

4 × 5 =