کاشت مو FIT

کاشت مو FIT

در روش کاشت مو FIT که یک روش کاشت مو بدون جراحی است ، توسط پانچ واحدهای فولیکی را از پشت سر خارج می نمایند، واحدهای فولیکی شامل 1 تا 4 تار مو می باشد. در روش کاشت مو FIT خط بخیه در پشت سر ایجاد نمی گردد ، بلکه فقط نقطه سفید بسیار کوچکی ایجاد می گردد که پس از مدتی نیز این نقاط از بین می رود .اشخاصی که عادت دارند موهای خود را بسیار کوتاه نگه دارند کاندید مناسبی برای این جراحی می باشند. روش کاشت مو FIT در کشور آمریکا در سال 2002 بسیار رایج شد .

کاشت مو FIT

کاشت مو FIT

نحوه کاشت مو FIT

در این روش کاشت مو ابتدا به شکل کامل موها کوتاه می شوند، سپس بانک موی مفید (نقاطی از موهای سر که مناسب کاشت هستند) را علامتگذاری می نمایند .
بانک موی مفید موهای هستند که در برابر هورمون های مردانه از خود مقاومت نشان داده و هرگز نمی ریزند .
سپس پزشک خط رویش مو را در ناحیه جلویی سر علامتگذاری می کند، طبیعی بودن عمل به طراحی این خط بسیار وابسته است، زیرا اگرپزشک که کاشت مو را انجام می دهد این خط را اصولی طراحی نماید نتیجه کاشت مو بسیار طبیعی نمایان می شود .
پس از طی شدن مراحل فوق پزشک بیمار را به اتاق عمل راهنمایی و پس از ضدعفونی کردن سر با لیدوکایین بی حسی را انجام می دهد.
سپس با قواعد خاصی کاشت مو انجام می شود ، در ذیل به اختصار کاشت مو FIT را بیان می کنیم :
برداشت موها از پشت سر با استفاده از پانچ های کوچک و با چشم مسلح شروع می شود سپس پزشک برای کاشت مو از ناحیه پشت سر به وسیله پانچ برداشت موها را انجام می دهد .
بسته به تعداد گراف ها زمان عمل کاشت مو متغییر است ، سوراخ های که در ناحیه پشت سر ایجاد می شوند نیاز به بخیه ندارند زیرا پس از چند روز بهبود می یابند، پزشک پس از طی این مراحل در نقاطی که نیاز به کاشت است موها را می کارد .
پس از کاشت مو به روش FIT بیمار از نتیجه عمل نهایت رضایت را دارد زیرا علاوه بر پرنمودن نقاط طاس سر ، چهره شخص حداقل 10 سال جوان تر می شود .

اقدامات قبل از کاشت مو

نیاز است قبل از کاشت مو FIT بیمار یکسری مراقبت ها را انجام دهد ، انجام این مراقبت ها علاوه بر بهبودی سریع در نتیجه کاشت مو تاثیر گذار است .

  • ابتدا لازم است که با پزشک خود مشاوره ای داشته باشید و اطلاعات لازم را در اختیار وی قرار دهید.
  • یک هفته قبل از کاشت مو از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی بپرهیزید.
  • همچنین نیاز است که چند روز قبل از کاشت مو از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین خودداری نمایید.
  • روز عمل نیز باید موهایتان را به خوبی بشویید و مایعات زیاد ننوشید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت کلینیک زیبایی و کلینیک پوست و مو  رزیتا

About the Author

ارسال پاسخ

1 × پنج =