کاشت مو

کاشت مو

ریزش مو از مشکلاتی است که امروزه برای اغلب افراد پیش می آید و افراد به دنبال راه هایی برای درمان ریزش مو هستند. برای درمان ریزش مو روشهای گوناگونی وجود دارد اما بهترین روش درمان ریزش مو کاشت مو است.
کاشت مو یکی از بهترین روشهایی است که به شما کمک می کند موهایتان ترمیم شود و جذابیت شما چند برابر شود. در این مقاله قصد داریم در ارتباط با کاشت مو و روشهای کاشت مو و همچنین اقدامات قبل و بعد از کاشت مو با شما صحبت نماییم.
در روش کاشت مو از پشت سر واحدهای فولیکولی را برداشته و به جلوی سر و نواحی طاس انتقال می دهند. کاشت مو هیچ گونه عوارضی به دنبال نخواهد داشت و به خوبی موهای شما را ترمیم می کند. دوره ی نقاهت بعد از کاشت مو نیز بسیار کم است و به زودی فرد به بهبودی کامل خواهد رسید. اما باید کاشت مو توسط متخصصین مجرب انجام شود تا بتوان به بهترین نتایج ممکن دست یافت.
ابتدا لازم است که دلایل ریزش مو را بدانید. دلایل ریزش مو عبارتند از:

  1. استرس
  2. آب و هوا
  3. عوامل ژنتیکی
  4. عدم مراقبت کافی از موها

بنابر این دلایل ممکن است فرد دچار ریزش مو شود. به دنبال آن اگر به ریزش موی خود اهمیت ندهید خواهید دید که دچار طاسی خواهید شد و باید کاشت مو انجام دهید.
کاشت مو یک عمل سرپایی است که نیازی به بستری شدن ندارد و بعد از عمل فرد به خانه باز می گردد. کاشت مو نیازی به بیهوشی ندارد و با تزریق بی حسی به راحتی می توان کاشت مو را انجام داد.
یکی ازمهم ترین مزایای کاشت مو کم تهاجمی بودن آن است و آسیبی به پوست سر وارد نمی شود. همچنین جای زخم بسیار کمی بعد از کاشت مو ایجاد می شود و نتایج آن به زودی مشخص خواهد شد.
یکی دیگر از مزایای مهم کاشت مو این است که بعد از عمل نیازهای درمانی کمی نیاز است و همچنین بهترین روش برای موارد کوچک مانند ابرو است.

کاشت مو برای چه افرادی مناسب است؟

سن: با اینکه کاشت مو محدودیتی ندارد اما افرادی که سن شان بین 18 تا 25 است باید مورد بررسی های تخصصی قرار گیرد تا علت ریزش موی آنها مشخص شود و بعد در مورد روش درمان ریزش موی آنها و کاشت مو تصمیم گرفته شود.
وضعیت سلامت: قبل از کاشت مو باید وضعیت سلامت فرد مورد بررسی قرار گیرد و بعد از آن  مشخص شود که فرد به کاشت مو نیاز دارد یا خیر؟
بانک مو: افرادی که تراکم ناحیه ی پشت سرشان بیشتر است بی شک افراد مناسبی برای کاشت مو هستند. البته امروزه با پیشرفت علم و با متدهای جدید افرادی که موهایشان تراکم کمی دارد نیز می توانند کاشت مو را به راحتی انجام دهند.
میزان شلی پوست: شلی پوست نقش مهمی در نتیجه ی کاشت مو خواهد داشت. این مورد نیز باید  توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

روشهای کاش مو

کاشت مو به روش  FUT
در روش کاشت مو به روش  FUT مقدار کمی از مو را از ناحیه ی اهدا کننده که پست سر است برداشته و به قطعات کوچکی که گرافت نام دارد تقسیم می کنند، سپس گرافت ها را در محل دریافت قرار می دهند. این روش کاشت مو شامل برداشت مو، آماده سازی گرافت، ایجاد ناحیه ی دریافت کننده و قرار دادن گرافت است.
کاشت مو به روش  FIT

در روش کاشت مو به روش  FIT واحدهای فولیکولی را به کمک پانچ خیلی ریز یکی یکی برمی دارند و در محل دریافت قرار می دهند. افرادی که بانک موی مناسبی دارند برای کاشت مو به روش FIT مناسب تر هستند.

اقدامات قبل از کاشت مو

قبل از انجام کاشت مو باید اقداماتی انجام گیرد تا روند کاشت مو به بهترین نحو صورت گیرد. ابتدا لازم است که با پزشک خود مشاوره ای داشته باشید و اطلاعات لازم را در اختیار وی قرار دهید. یک هفته قبل از کاشت مو از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی بپرهیزید.
همچنین نیاز است که چند روز قبل از کاشت مو از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین خودداری نمایید.
روز عمل نیز باید موهایتان را به خوبی بشویید و مایعات زیاد ننوشید.

اقدامات بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو نیز باید مراقبت هایی انجام شود تا فرد زودتر به بهبودی برسد. بعد از اتمام کاشت مو فرد مرخص می شود و روز بعد برای تعویض پانسمان باید به پزشک مراجعه نماید و مورد معاینه قرار گیرد.
روز دوم بعد از کاشت مو فرد می تواند به حمام برود اما باید مراقب باشد که محل  کاشت مو دستکاری نشود.
موهای کاشته شده تا 2 هفته رشد خواهند کرد و از هفته سوم مقداری زیادی از آنها ریزش می کنند. اما ریشه ی موها زنده می مانند و از ماه دوم موهای جدید ظاهر می شوند. در ابتدا موهای شما کرکی و نازک می باشند اما کم کم مثل موهای قبلی شما خواهند شد. موهای شما تا مدتی کم پشت خواهند بود اما به مرور بهبود خواهند یافت.
برخی دیگر از اقدامات مهم بعد از کاشت مو عبارتند از:

  • استفاده از کمپرس یخ هر یک ربع یک بار
  • استفاده از دو بالشت نرم در هنگام خواب
  • عدم رنگ کردن مو تا یک ماه
  • عدم کوتاه کردن مو تا یک ماه
  • عدم انجام فعالیت های سنگین تا مدتی

 

%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d9%85%d9%88

کاشت مو در زنان :

علاوه بر مردان زنان نیز می توانند کاشت مو را انجام دهند ، ریزش مو فقط در مردان نیز رخ نمی دهد بلکه مردان نیز به این پدیده دچار می شوند ، کاشت مو در زنان تاثیر فراوانی در چهره آنان ، شاید مردان نسبت به کم پشتی حساس نباشد اما این امر در زنان بسیار آزار دهنده است ، ریزش مو در زنان به شکل سکه ای است و معمولا بسیار آزار دهنده است ، در کلینیک زیبایی رزیتا کاشت مو به روش های مختلف و مطابق با تکنولوژی های روز دنیا انجام می شود .

زنان در کلینیک زیبایی رزیتا علاوه بر کاشت مو می توانند کاشت ابرو را هم انجام دهند .

سوالات کاشت مو

آیا می توان موهای کاشته شده را رنگ کرد؟
بله. موهای کاشته شده را می توان به راحتی رنگ و حتی فر نمود. اما بهتر است که یک ماه بعد از کاشت مو این کارها را انجام دهید.
آیا می توان از فرد دیگری مو گرفت و پیوند زد؟
خیر. نمی توان این کار را انجام داد. سیستم ایمنی و خصوصیات بافتی هر فرد با فرد دیگر کاملا متفاوت است و امکان پذیر نمی باشد.
آیا عمل کاشت مو دردناک است؟
خیر. عمل کاشت مو یک عمل سرپایی است که توسط بی حسی انجام می شود و هیچ دردی نخواهد داشت.
برای انجام کاشت مو باید موها تراشیده شوند؟
بله. قبل از انجام کاشت مو باید موها تراشیده شوند. زیرا اینکار باعث می شود که از عفونت جلوگیری شود و برداشت مو به راحتی انجام شود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت کلینیک پوست و مو  رزیتا

About the Author

ارسال پاسخ

دو − دو =